Megszólalt Áder kihívója, aki a lapokból tudta meg, hogy őt akarják
Majtényi László időt kért a döntésre - ha egyáltalán összejöhet a köztársasági elnöki jelölése a parlamenti matek alapján.
Majtényi László időt kért a döntésre - ha egyáltalán összejöhet a köztársasági elnöki jelölése a parlamenti matek alapján.
Az MSZP álláspontja szerint Majtényi László a magyar közélet kiemelkedő alakja, olyan ember, aki tudományos és közéleti munkásságával egyaránt bizonyította elkötelezettségét a demokratikus jogállam és a hatalom nélküliek képviselete mellett.
Majtényi László alkotmányjogász jelölését szeretné elérni a volt Együtt-társelnök Székely Sándor, jelenleg fővárosi közgyűlési képviselő. Majtényi szerint a kérdés összetett, egyelőre várja a reakciókat. A felkérésről tudott, de még nem mondott rá igent.
Egy-egy ellenzéki állam-, illetve kormányfőjelölt neve is kering már a sajtóban, az egyikét a Népszava, a másikét a Magyar Idők dobta be.
A Fidesz képtelen olyan vezetőt találni a Nemzeti Média- és Hírközlési hatóság élére, aki megfelelne érdekeinek és a saját törvényének, ezért az AB-hez fordul, hogy miként kell értelmezni az általa beterjesztett jogszabályt.
Majtényi László alkotmányjogász szerint elsősorban a magyar politikai közösség hivatott a közjogi intézményrendszer átalakításából adódó problémák megoldására. Balázs Zoltán egyetemi tanár úgy véli, a magyar kormány reformjai sokaknak tanulságosak lehetnek.
Nyolc pontban foglalta össze a Majtényi László által alapított és jelenleg is vezetett Eötvös Károly Közpolitikai Intézet (EKINT) a jogállam visszaállításának elveit. A felvetésekre a Milla és a Demokratikus Koalíció is reagált.
Adatvédelmi szempontból nem jogellenes a Gazdasági konzultáció 2012 során feladott küldemények eljuttatása az állampolgárokhoz - közölte a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) szerdán.
Egy ilyen ügy után a vezérigazgató nem maradhatna a helyén - így reagált a Népszavának Majtényi László az MTI legutóbbi hamisítási botrányával kapcsolatban.
"Roncsállam" van kiépülőfélben Magyarországon, ezért a Nemzeti Együttműködés Rendszerét meg kell dönteni a következő választásokon - jelentette ki a Magyar Narancsnak adott interjújában Majtényi László. Az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnöke szerint ehhez egy egyesült alkotmányos ellenzékre lenne szükség.
Beperelte Magyarországot a Sláger és a Danubius Rádió tulajdonosa, az indianapolisi Emmis International Holding, az Emmis Communications Corporation tagja, valamint a Bermudán bejegyzett Accession Mezzanine Capital kockázati tőkealap.
A Központi Nyomozó Főügyészség elutasította az Eötvös Károly Intézet feljelentését, amelyet Szabó Erika államtitkár OIT-látogatása ügyében tettek. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) területi közigazgatásért és választásokért felelős államtitkára a karácsonyi szünet idején bejelentés nélkül bejutott az Országos Igazságszolgáltatási Tanács Hivatalába, az intézet szerint továbbra sem tudni, pontosan miért.
Majtényi László, a volt adatvédelmi ombudsman szerint az Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc által írt szakdolgozatok nyilvánosságát biztosítani kell. Az ügyben vizsgálódik Péterfalvi Attila is, neki azzal próbál segíteni Majtényi, hogy felidézi az ombudsmani hivatal egykor Horn Gyula és Torgyán József dolgozataival kapcsolatos ajánlását.
Az Eötvös Károly Intézet feljelentést tett a Központi Nyomozó Főügyészségen, mert a KIM területi közigazgatásért és választásokért felelős államtitkára a karácsonyi szünet idején bejelentés nélkül bejutott az Országos Igazságszolgáltatási Tanács Hivatalába, nem derült ki, kinek az utasítására, valamint hogy milyen iratokba tudott betekinteni.
Elvileg csupán formalitás, hogy a főiskolai tanárokat a miniszterelnök nevezi ki, Orbán Viktor mégis "betett" decemberben a volt adatvédelmi ombudsman, Majtényi László fiának - értesült az Index.